अनावश्यक रकम काट्दै एनसेल:गुनासो गरेपछि फिर्ता;गुनासाे राख्न नसक्नेलाई मर्का

  Sampatti News

May 22, 2020

मनिष गिरी काठमाडौ । एनसेल ले प्रयोगकर्ता बाट अनावश्यक रुपमा रकम काटेको खुल्नमा आएको छ । रुपन्देही तिलोत्तमाका सागर पौडेल संग मोबाइल वालेट बाट रु.१०० टपअप गरेका एक व्याक्तीले रिचार्ज गरेपछी फोन, मेसेज नगरेको, डेटाको प्रयोग नगरेको, कुनैपनी सेवा सुचारू नगरेको र सापट पनि नलिएको तर रकम रु.३१ मात्र भएको गुनासो उनीसँग गरेपछि एनसेलले कुनै अनुरोध वा सहमति बिना नै विभिन्न अनावश्यक सेवाको नाममा रकम काटेको देखियो ।
पौडेलले यसबारे बुझ्न पटकपटक ९००५ मा फोन र एनसेल फेसबुक पेज मार्फत कोसिस गरेपनी असफल भएपछि फेसबुक ग्रुप Entrepreneurs For Nepal मा पोष्ट गर्दा धेरै ले त्यस्तै किसिमको समस्या भोगेको र केहिले रकम फिर्ता पाएको समेत त्यहाँ बताएका थिए ।

उनलाई अपरिचित ब्याक्तिले एनसेलको कर्मचारी भएको, यसबारे जिज्ञासा लागेको र सहकर्मी लाई बुझ्न पठाउने कुरा राख्दा उनले आवस्यक सहयोग गरेको बताए ।

पछि एनसेलको आधिकारिक फेसबुक पेजमार्फत उक्त पोष्टमा एनसेलको ध्यानाकर्षण भएको र उक्त समस्याको समाधान गरी सम्बन्धित ब्याक्तिलाइ समेत जानकारी गराइएको भनेर संदेश आएको र एनसेल र यसका ग्राहक प्रति देखाएको चिन्ताको सम्मान गर्दै केही समस्या परेमा इमेल गर्न समेत आग्रह गरेको र एनसेल ले विभिन्न समयमा काटेको रु.५२०.८८ फिर्ता गरेको बताए ।

केहि गुनासो गर्नेहरूको मात्र रकम फिर्ता गरिएकाे भएपनि सबै ग्राहक टिप्पणी गर्ने सामर्थ्य नभएका पनि हुने हुन्छन् । साथै याे लकडाउनकाे समयमा अनावश्यक रकम काटिनुले ग्राहकवर्गलाई ठुलाे समस्या पर्न सक्छ । त्यसैले,यसतर्फ कम्पनीको ध्यान जानू पर्दछ ।
” प्राविधिक मिस्टेक तथा ग्राहक सेवामा अपडेट हुन नसक्दा पनि समस्या अाउँछ तर कम्प्लेन पश्चात् हामिले समस्या समाधान गरेका छाै “यधपी कम्पनिले याे विषयमा ध्यानाकर्षण गरेर समस्या सुल्झाउने स्राेतले जनाएकाे छ ।

प्रकाशित मिति:May 22, 2020