नेकपा माओवादी केन्द्रीय समिति बैठक सुरु

  Sampatti News Online

July 7, 2022

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रको केन्द्रीय समिति बैठक सुरु भएको छ ।

नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानमा माओवादी केन्द्रीय समितिको बैठक सुरु भएको हो ।बैठकले पदाधिकारीको पनि टुङ्गो लगाउने बताइएको छ । असार १९ गते सुरु भएको केन्द्रीय कमिटी बैठक दुई दिन स्थगित भएर आज बिहीबार बस्न लागेको हो । माओवादीमा एक वरिष्ठसहित ६ उपाध्यक्ष, एक महासचिव, २ उपमहासचिव, ३ सचिव र १ कोषाध्यक्षसहितका पदाधिकारी चयन बाँकी रहेको छ ।

अन्य पदमा खासै विवाद नदेखिए पनि महासचिवमा भने दाबेदार बढी भएकाले मिलाउन समस्या रहेको बताइएको छ । महासचिवका लागि जनार्दन शर्मा र वर्षमान पुनको दाबी रहेको छ । त्यस्तै महासचिवमा पूर्व सभामुखसमेत रहेका कृष्णबहादुर महराको समेत दाबी रहेको बताइएको छ । वरिष्ठ उपाध्यक्षको जिम्मेवारी भने नेता नारायणकाजी श्रेष्ठले पाउने सम्भावना रहेको छ । माओवादीले गत पुस महिनामा ८ औँ महाधिवेशन आयोजना गरे पनि केन्द्रीय समिति, स्थायी कमिटी, पोलिटब्युरो र पदाधिकारी टुङ्गो लगाउन सकेको थिएन ।

प्रकाशित मिति:July 7, 2022